Muzeum Karkonoskie logo

Godziny otwarcia

1.V. – 30.IX. Wt – nd: 9.00 – 17.00.

1.X – 30.IV. Wt -nd: 9.00 – 16.00.

Deklaracja dostępności

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Stan dostępności cyfrowej


Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne elementy i treści:

– filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,

– część plików nie jest dostępnych cyfrowo,

Wyłączenia:

– filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej. Do filmów sprzed 23 września 2020 r. i nie posiadających napisów planujemy dodać napisy do końca 2023 r.

– część plików została opublikowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej

Nie wszystkie dokumenty archiwalne opublikowane na stronie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, o które z nich Ci chodzi i jak powinniśmy je dostosować.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Data sporządzenia deklaracji: 2020.03.30
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 31.03.2023r
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Potrzebujesz informacji w innej formie niż prezentowana na stronie internetowej?
Skontaktuj się z nami!

W zgłoszeniu podaj:

  • adres internetowych strony, na której jest niedostępna dla Ciebie treść, swoje imię i nazwisko, swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail oraz informacje, jaki sposób przekazania informacji jest dla Ciebie najwygodniejszy (np. druk powiększony, alfabet Braille’a, informacja dźwiękowa),

Na tej stronie internetowej są problemy, które według Ciebie, wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do nas.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszeniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę związaną z dostępnością cyfrową do Rzecznika Praw Obywatelskich.Dostępność architektoniczna


Muzeum Karkonoskie – Oddział w Szklarskiej Porębie -Dom Carla i Gerharta Hauptmannów

Adres: ul. 11 Listopada 23, 58-580 Szklarska Poręba

  • Budynek zabytkowy nie dostosowany do dzisiejszych potrzeb.  Duży, bezpłatny parking przy samym obiekcie. Budynek trzykondygnacyjny o charakterze wystawienniczym, biurowym i magazynowym. Na parterze znajduje się niewielka część ekspozycji, sklepik muzealny i niewielkie zaplecze socjalne dla pracowników z toaletą. Na pierwszym piętrze sale wystawiennicze i jedna toaleta, na drugim piętrze biura, magazyny, toaleta i zaplecze socjalne dla pracowników.

Wszystkie ciągi komunikacyjne w budynku wąskie, niedostosowane do przemieszczania się osób niepełnosprawnych. Całkowity brak dostępności dla osób niepełnosprawnych (brak windy, podjazdu) do sal  na piętrze. Brak toalety dostępnej dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę związaną z dostępnością cyfrową do Rzecznika Praw Obywatelskich