Muzeum Karkonoskie logo

Godziny otwarcia
Pn-Pt 9:00-15:30
Sb-Nd 9:00-16:30

November 30, -0001

DOMY WYMIESZKANE – Dariusz Miliński

Zapraszamy na wernisaż wystawy DOMY WYMIESZKANE autorstwa Dariusza Milińskiego, który odbędzie się 17 czerwca 2016r o godzinie 17.00.
Wystawa potrwa do 31 lipca 2016r.

Dariusz Miliński.
Malarz, aktor, scenograf, pisarz, animator kultury, inspirator i uczestnik akcji artystycznych, założyciel i menedżer przedsiębiorstwa artystycznego, z zawodu plastyk z uprawnieniami Ministerstwa Kultury i Sztuki (1980 r.). Znany jako autor plakatu do filmów; Piotra Trzaskalskiego i Mój Nikifor; Krzysztofa Krauzego. Jest twórcą Grupy Plastyczno – Teatralnej Pławna, z którą zrealizował szereg happeningów i przedstawień plenerowych.
Występował na festiwalach teatrów ulicznych, w tym na poznańskiej “Malcie”, na Przystanku Woodstock prowadził zajęcia artystyczne z młodzieżą. W Pławnej – wiosce, gdzie mieszka i pracuje – stworzył swoistą krainę bajek i artystów. Zamek Śląskich Legend, Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych, Arka Noego, dom pracy twórczej i Galeria – Cafe Miliński oraz galeria plenerowa, ale też odremontowane kapliczki drogi krzyżowej i kolejne stare domy – to dzisiaj pejzaż wioski. Artysta organizuje tutaj plenery i mnóstwo innych wydarzeń, ściągając dzieci, twórców i artystyczne dusze z całego świata.
Miliński jest autorem ponad 200 wystaw indywidualnych, uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, w tym we Francji, Niemczech czy w USA. Jego obrazy sprzedają się znakomicie. Znajdują miejsce w zbiorach prywatnych i w muzeach. Artysta jest bohaterem filmu Wpinanie księżyca; zrealizowanego w reżyserii Andrzeja B. Czuldy (2001r.).