Muzeum Karkonoskie logo

Godziny otwarcia
Pn-Pt 9:00-15:30
Sb-Nd 9:00-16:30

November 30, -0001

Noc Muzeów

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną “Noc Muzeów” do Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie Oddziału Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Dla Was postaramy się zapełnić ten czas do ostatniej minuty 😉

Program:

17.00 – 19.00

Indywidualne zwiedzanie ekspozycji stałej i czasowej muzeum.

17.30

Rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci pt. „Śladami Ducha Gór. Pejzaże Karkonoszy i Gór Izerskich” ogłoszonego pod koniec marca. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką związaną z postacią Ducha Gór lub karkonoskim oraz izerskim krajobrazem – wręczenie nagród i dyplomów, prezentacja najlepszych prac.

19.00

Otwarcie nowej wystawy fotograficznej Daniela Koszeli pt. „Bezwarunkowe piękno fotografii.” Autorska wystawa fotografii z zimowych Karkonoszy. Prace Daniela z Karkonoszy i Gór Izerskich zdobyły wiele nagród w Polsce i na świecie. Najważniejsze to pierwsze miejsce w kategorii „Sport” w prestiżowym, największym konkursie fotografii z powietrza na świecie „Siena Drone Awarda 2022” oraz trzecie miejsce w kategorii „Księżyc” w największym na świecie konkursie astrofotograficznym „Insight Investment Astronomy Photographer of The Year 2020” za pracę „Moon Base”.

19.45

Po wystawie pokaz sommeliera Macieja Modzelewskiego.
Organizator jeleniogórskiego Festiwalu Wina Polskiego „O winie w Kotlinie”, właściciel sklepu Winne Historie w Jeleniej Górze.

20.15

„Godzina duchów”
czyli „Ducha Gór”, ducha miejsca i… jeszcze kilka ich się znajdzie. Emil Mendyk przewodnik sudecki, pilot turystyczny oraz tłumacz opowie nam o Zeitgeiście, o Carlu i tym, o czym – jak o duchach – wszyscy mówią, ale nikt tego nie widział. Nie bójcie się zapraszamy.

21.30 – 22.30

Dla wytrwałych wieczorne oprowadzanie po stałej ekspozycji. Zakończenie Nocy Muzeów.

W czasie trwania Nocy Muzeów wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.