Wernisaż wystawy fotograficznej “Rudawy Janowickie – magiczne miejsca” – 19.07.2024

Summary

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotograficznej Grzegorza Truchanowicza pt. Rudawy Janowickie – magiczne miejsca dnia 19.07.2024 o godz. 17.00.

Na wystawie w Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie zatytułowanej Rudawy Janowickie - magiczne miejsca, prezentuję fotografie wykonane stosunkowo niedawno. Nie powstały one z przypadku. Fotografuję bowiem od wielu lat i za każdym razem odkrywam ich nowe, ukryte przyrodnicze piękno. Obrazy Rudaw Janowickich o różnych porach dnia i roku mają nie-powtarzalny nastój. Góry te fotografowane bardzo wczesną porą, tuż po wschodzie słońca, czy też tuż przed zachodem, są wyjątkowo malownicze. Są inspiracją dla wielu fotografików i malarzy, w tym dla mnie. Na ich bazie powstała ta wystawa, którą wzbogaciłem fotografiami obiektów godnych zwiedzenia na tym terenie. Może będzie ona dla Państwa zachętą do bliższego poznania Rudaw Janowickich i wyruszenia na wytyczone tam szlaki turystyczne.

Wystawa ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu.
Wystawa czynna od 20 lipca do 15 września.